שיניים תותבות

דף הבית » שיניים תותבות

שיניים תותבות הן אמצעי נפוץ שנועד להחליף שיניים חסרות. הן ממלאות תפקיד חשוב ביותר בשחזור יכולת הלעיסה והאסתטיקה של הפה (והאסתטיקה של הפנים בכלל). בדרך כלל, שיניים תותבות מומלצות לאנשים שאיבדו חלק מהשניים או אף את כל השיניים הטבעיות שלהם עקב מחלת חניכיים או פציעה. היעדר שיניים משפיע לא רק על היכולת ללעוס ולדבר, אלא גם משפיע על מבנה הפנים. שיניים תותבות מסייעות בשמירה על מבנה הפנים, מונעות רפיון של שרירי הפנים ומאפשרות לאנשים לאכול ולדבר כרגיל.

תוכן עניינים

שיניים תותבות מחירים

סוג  ואיכות החומר קשור קשר הדוק עם שיניים תותבות מחירים. עלות השיניים תותבות מושפעת באופן משמעותי מהאופי של החומר המשמש לצורך תהליך הייצור. חומרים מתקדמים כמו שרף מחומרים אקריליים מובחרים ופולימרים מתקדמים, דורשים השקעה כספית לא קטנה. גם חרסינה לשיניים, יכולה לייקר את המחיר ביחס לחומרים זולים. לעומת זאת, חומרים זולים יותר, כגון שינים מאקריליק פשוט או ייצור משרף ברמה נמוכה, עולים יותר בזול. בחירת החומר משפיעה לא רק על המחיר אלא גם על העמידות ועל המראה של התותבות.

גורם נוסף המשפיע על עלות השיניים התותבות הוא מורכבות הביצוע ורמת ההתאמה האישית הנדרשת. במקרים סבוכים, כגון אלה אצל אנשים הזקוקים לניתוחי פה או כשצריך אביזרים מיוחדים, העלות תהיה בהתאם. נזכור כי בשיניים תותבות מותאמות אישית, הן דורשות עבודה מאומצת יותר, התאמת צבע אישית או פתרונות להתאמה ייחודיות. ולכן התותבות הללו נוטות להיות יקרות יותר. כל הדברים שציינו עוזרים להשגת התאמה נוחה ויעילה, אך גם מוסיפים למחיר.

עלות השיניים התותבות מושפעת גם מבחירת איש המקצוע בתחום רפואת השיניים. יש גם לציין כי המחירים יכולים להשתנות באופן משמעותי בין רופאי שיניים שונים ומרפאות שיניים שונות, בהתאם למומחיות שלהם, למוניטין שלהם ולשירותים הנוספים שהם מציעים. בנוסף, המחירים עשויים להשתנות בין ערים ואזורים, כאשר המחירים למשל בתל אביב או סביבתה עשויים להיות גבוהים יותר בשל איכות ורמת הביקוש לשירותים אלה.

שיניים תותבות

שיקום נייד - שיניים תותבות נשלפות

כאשר ישנו חוסר שיניים מרובות, הפתרון שהיה פופולרי שנים רבות הוא תותבת נשלפת, כלומר תותבת שניתן להוציאה מהפה, לנקות את האזור מתחתיה ולהחזירה למקומה. תותבת חלקית הנשלפת נאחזת ונתמכת על ידי שיניים סמוכות, אם באמצעות מחברים מדויקים או חצי מדויקים, מגנטים או ווי ברזל קפיצים גלויים לעין.

הפתרון הזה היה מאוד נפוץ עד לפני כ- 25 שנה והוא פתרון אולטימטיבי עם יתרונות וחסרונות משלו.

היתרונות של תותבת נשלפת:

 • התותבת הנשלפת הוא טיפול קצר שנותן מענה מידי לבעיה.
 • התותבת הנשלפת הוא טיפול זול.
 • התותבת הנשלפת קלה לניקוי.
 • ניתן להוסיף שיניים לתותבת הנשלפת במקרה של אובדן שיניים קיימות נוספות.


החסרונות של תותבת נשלפת:

 • התותבת הנשלפת ניידת, ונתמכת על רקמה רכה (חניכיים) בזמן הלעיסה.
 • נוצר מצב של דחיסת מזון בין התותבת הנשלפת לרקמות הרכות.
 • התותבת הנשלפת עשויה לגרום ללחץ ופצעים בחניכיים.
 • התותבת הנשלפת גורמת להחלשה של השיניים הטבעיות התומכות בה – עקב פעילות קפיצית של התותבת בזמן הוצאתה והכנסתה.
 • לעיתים מתפתחת עששת מתחת לווים תומכים בתותבת הנשלפת.
 • התותבת הנשלפת גורמת לעיתים לשינויים בדיבור, שהם לפעמים הפיכים.
 • התותבת הנשלפת גורמת לבעיות אסתטיקה בגלל חשיפת הווים בעת הדיבור והחיוך (בצורה של פסי מתכת מבריקים).

במרבית המקרים, מומלץ להסיר את התותבת הנשלפת לפני השינה.

שיניים תותבות סיליקון

שיניים תותבות סיליקון

שיניים תותבות סיליקון מייצגות התקדמות מודרנית בתחום. הן מהוות חלופה ייחודית לחומרים הוותיקים שהיו מקובלים בעבר.  תותבות אלו מיוצרות בעיקר מסיליקון, חומר רך וגמיש המתאים בנוחות לקווי המתאר של הפה. תותבות סיליקון מועילות במיוחד למטופלים הסובלים מחניכיים רגישות או מוצאים ששיניים תותבות נוקשות לא נוחות להם. הגמישות של הסיליקון מאפשרת התאמה נוחה וטבעית יותר, ומפחיתה בעיות נפוצות כמו נקודות מכאיבות או גירוי, שלעתים קשורים עם תותבות קשות. בנוסף, התכונה של הצבע השקוף במידה מסוימת של הסיליקון יכולה לחקות את המראה הטבעי של רקמות החניכיים, ולשפר את התוצאה האסתטית.

בהשוואה לתותבות בסגנון ישן, תותבות סיליקון נותנות מספר יתרונות. ראשית, גמישותן ורכותן הופכים אותן למותאמות יותר לשינויים בצורת הפה לאורך זמן. כלומר זה פתרון שמספק נוחות לאורך זמן רב. תותבות נוקשות רגילות הן קשיחות ועלולות להפוך ללא מתאימות כאשר עצם הלסת משתנה. זה מצריך התאמות או החלפה של הסט. תותבות סיליקון מספקות גם יציבות טובה, והן מפחיתות את הצורך בשימוש בדבקים. יתר על כן, האופי ההיפו אלרגני של סיליקון הוא יתרון משמעותי עבור אנשים עם אלרגיות או רגישויות לחומרים של תותבות רגילות.

שיניים תותבות מחיר

אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על שיניים תותבות מחיר הוא החומר בו משתמשים ותהליך הייצור הכרוך בכך. חומרים באיכות גבוהה, כגון חרסינה וסיליקון בדרך כלל קשורים בעלות גבוהה יותר בשל עמידותם, האסתטיקה שלהם ורמת הנוחות שלהם. תהליך הייצור, שכולל סריקה דיגיטלית והדפסה תלת ממדית עבור שיניים תותבות בהתאמה מדויקת, יכול להוסיף למחיר הסופי. התאמה אישית, כגון צביעה מוסיפה לעלות הביצוע ובכך משפיעה על המחיר. בחירת החומר ורמת ההתאמה האישית ממלאים תפקיד בקביעת העלות הסופית של שיניים תותבות.

כמו כן, שכר הטרחה של אנשי מקצוע בתחום רפואת השיניים הוא מרכיב משמעותי נוסף המשפיע על מחירי התותבות. המחיר כולל את הייעוץ הראשוני, תהליך עיצוב התותבות, אביזרים והתאמות ומעקב רפואי. רופאי שיניים עם מומחיות מיוחדת לעיתים גובים יותר עבור שירותיהם. בנוסף, צורך בטיפולי שיניים משלימים, כגון עקירות שיניים, עיצוב חניכיים או השתלת עצם, בא לידי ביטוי המחיר הסופי.

סוגי שיניים תותבות

סוגי שיניים תותבות

שני סוגי שיניים תותבות הם תותבות שלמות וחלקיות. תותבות שלמות משמשות כאשר כל השיניים בקשת השיניים חסרות. תותבות חלקיות מתאימות למטופלים שנותרו להם שיניים טבעיות. הן לא רק ממלאות את החללים שנוצרו על ידי שיניים חסרות, אלא גם מונעות משיניים אחרות לשנות את מיקומן. תותבות חלקיות יכולות להיות מיוצרות עם בסיס פלסטיק או מסגרת מתכת בעלת מראה טבעי התומכת בשיניים התותבות.

 

מלבד שיניים תותבות שלמות וחלקיות רגילות, ישנן אפשרויות מתקדמות כמו תותבות נתמכות שתלים ותותבות בהצמדה. תותבות הנתמכות על ידי שתלים מספקות התאמה יציבה ובטוחה מכיוון שהן מעוגנות על שתלים דנטליים הממוקמים בניתוח בעצם הלסת. סוג זה לא רק מציע נוחות משופרת ויעילות לעיסה, אלא גם מסייע בשימור עצם הלסת.  אפשרות מתקדמת נוספת, היא של תותבות שמוחזקות במקומן על ידי שתלים דנטליים או עוגנים על שיניים קיימות.

לפגישת יעוץ ללא תשלום נא להשאיר את הפרטים כאן
או צרו קשר בטלפון: 09-7601128
שירותים נוספים
בקרו אותנו
תודה, שיצרתם קשר

מרפאת קלמה קליניק קיבלה את פנייתך.
אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.
תודה
ד"ר פתחי נאסר
מרפאת שיניים קלמה קליניק
טלפון: 09-7601128
כתובת: ויצמן 24 כפר סבא

LogoCalmaClinicNew
דילוג לתוכן