טיפול שורש

דף הבית » טיפול שורש

טיפול שורש תפקידו לטפל בעצב ובחומר הנמצא בתוך ליבת השן. בטיפול כזה לא "הורגים את השן" כפי שרוב המטופלים מכנים זאת, אלא פשוט מסלקים באופן כירורגי את הרקמות שבתוך הליבה, מנקים את החלל שנוצר וממלאים אותו בחומר מיוחד המאפשר את המשך התפקוד של השן.

טיפול שורש מאופיין בהוצאת המרכיבים המצויים בתוך ליבת השן.
עששת נגרמת בגלל חיידקים, חיידקים מפרקים סוכרים ומפרישים חומצה, הממיסה את חומר השן. כשזה מגיע לאזורי ליבת השן, החיידקים גורמים לדלקת. ליבת השן מאוד דקה, זרימת הדם לא איכותית, כל דבר קטן כמו דלקת, הגוף לא יכול להחלים בעצמו, לכן צריך טיפול שורש.

תוכן עניינים

טיפול שורש נועד להציל שן טבעית מעקירה ולטפל בזיהום הפוגע בה. מדובר בהליך המתמקד בטיפול בבעיות העצב והליבה של השן. הליך זה כולל הסרה כירורגית של הרקמות הפנימיות וניקוי יסודי של החלל שנוצר. את החלל ממלאים בחומר איטום מיוחד המשמר את תפקוד השן. הצלת השן באמצעות טיפול שורש נעשית על ידי סילוק המרכיבים הפגועים בליבתה. המאפיין הייחודי של טיפול שורש טמון בחדירה לתעלות השן והסרת חלקים נגועים ומודלקים.

עששת, הנגרמת על ידי חיידקים המפרקים סוכרים ומפרישים חומצה, מהווה איום על מבנה השן. כאשר החיידקים מגיעים לליבת השן, הם גורמים לדלקת. לליבה מבנה דק וכאשר יש דלקת זרימת הדם בה נפגעת. במקרים כאלה זיהומים קלים אינם ניתנים לריפוי טבעי על ידי הגוף. נדרשת התערבות רפואית המחייבת טיפול שורש. הטיפול מתבצע באמצעות מכשירים מיניאטוריים מיוחדים וזכוכית מגדלת, להוצאת העצב וניקוי התעלה. סיום מוצלח של ההליך מאפשר למטופלים לשמור על שיניהם הטבעיות.

ללא טיפול, זיהום יכול להתפשט לחלקים אחרים של הפה ולגרום לבעיות בריאותיות חמורות. את הטיפול מבצע רופא שיניים על ידי הרדמה ראשונית כדי לאלחש את האזור שמסביב לשן. בשלב הבא, הוא משתמש בכלים מיוחדים כדי לחלץ את הרקמה הנגועה משורש השן. לאחר הסרת הזיהום, רופא השיניים מנקה ואוטם ביסודיות את תעלת השורש באמצעות חומרים מיוחדים. השלב האחרון כולל החלפת הכתר הטבעי של השן בכתר דנטלי כדי להחזיר את צורתו ותפקודו.

טיפול שורש

טיפול שורש מחיר

טיפול שורש מחיר והבנת ההיבט הכלכלי של ההליך הם חלק בלתי נפרד מתהליך קבלת ההחלטות. מחיר טיפול שורש יכול להשתנות בהתאם לגורמים שונים. לדוגמא, מיקום השן, חומרת הזיהום או הנזק ומורכבות ההליך הנדרש. רופא השיניים מבצע בדיקה יסודית ובדיקות אבחון כדי לספק הערכה מדויקת. חשוב להתחיל את הטיפול רק לאחר שהכול ברור למטופל. מידע לגבי כיסוי פוטנציאלי והסדרי תשלום שונים המוצעים על-ידי המרפאה. כאמור, עלות הטיפול משתנה בהתאם למספר גורמים.

 מחיר טיפול שורש יכול לנוע מ-600 ₪ ועד ל-1,500 ₪ לשן. המחיר אינו כולל הוצאות הכרוכות במבנה ובכתר הנדרשים לאחר הטיפול. קיימות שתי גישות מקובלות לתמחור טיפול שורש. האחת, לפי מספר התעלות שיש לנקות. השן מכילה רקמה רכה המכונה מוך השן ובה עצבים, כלי דם ותעלות. כאשר יש חור בשן יכולים זיהומים לחדור פנימה ולהתפשט דרך התעלות אל השורש. המטרה העיקרית של טיפול שורש היא ניקוי יסודי של תעלות אלו.

ברוב המקרים יהיה זיהום בשלוש תעלות, לפעמים בארבע. התמחור מושפע ממספר התעלות הדורשות ניקוי. גישה נוספת היא תמחור לפי מיקום השן. בעצם גישה זו זהה לראשונה רק בשינוי סמנטי כלשהו. כך לדוגמא בשיניים קדמיות יש רק תעלה אחת. כך שאם השן היא קדמית תהיה לה תעלה אחת והתמחור יהיה בהתאם. בשיניים אחוריות יש שתי תעלות ושיניים טוחנות דורשות טיפול בשלוש תעלות.

טיפול שורש מחיר

טיפול שורש מבנה וכתר מחיר

טיפול שורש מבנה וכתר מחיר הם בעצם כל החבילה עליה משלמים. לאחר השלמת טיפול השורש, מבנה השן עלול להיחלש. השן עלולה להיות רגישה לשברים או נזקים נוספים. על המבנה מניחים את הכתר כדי לשמור את חוזקה, תפקודה והמראה הטבעי שלה. טיפול שורש, מבנה וכתר מבטיחים אריכות ימים של השן. השלב הראשון לאחר טיפול השורש הוא שלב הבניה. המעבדה בונה את המבנה על-פי מדידות מדויקות. המבנה מודבק היטב לגוף השן ועליו מולבש הכתר.

 הכתר דומה לשן טבעית ועשוי מחומרים כגון חרסינה או זירקוניה. הכתר בעצם מחליף את השן הפגועה. לפני הרכבת הכתר נעשות מדידה והתאמה קפדניות המותאמות לפיו של המטופל בדיוק הגבוה ביותר. עלות טיפול שורש, מבנה וכתר כוללת  את כל הבדיקות והביקורים במרפאה ואת עבודת המעבדה. מספר גורמים נוספים משפיעים על עלות המבנה והכתר. ביניהם מומחיות הרופא ומקצועיותו, סוג הכתר שנבחר ופרמטרים נוספים. העלות בפועל של מבנה וכתר נעה בין 3,000-5,000 ₪.

טיפול שורש וכתר

טיפול שורש וכתר

טיפול שורש וכתר משלימים זה את זה. טיפול שורש מטפל בבעיות הפנימיות של השן. כתר בשיניים משמש כמגן המונע נזקים נוספים ומשפר את אסתטיקת השן. כתר בעצם משחזר את השן הטבעית לאחר טיפול שורש. תהליך שחזור הכותרת הוא רב שלבי. בתחילה מדביקים מבנה ומשחיזים אותו כדי להקל על הכנסת הכתר. הכתר מהווה בעצם תחליף לכתר השן הטבעי. בדרך כלל שמים כתר זמני העשוי מחומרי אקרילי או מרוכב הנראה כמו הכתר.

בשלב הבא מתבצעות מדידות באמצעות סריקות דיגיטליות של שתי הלסתות והשן לה מיועד הכתר. מדידות אלו מועברות לאחר מכן למעבדה לייצור הכתר. תפקידו העיקרי של הכתר הוא לשקם ולאטום את השן הפגועה. הכתר מחזיר את השן לתפקוד ושומר עליה. כתר חיוני לאחר טיפול שורש משום שהטיפול הורס חלק ניכר מכותרת השן הנגועה בעששת. בנוסף יש לפתוח גישה לפנים השן שגם היא הורסת חלק גדול ממנה. השן נותרת עם תמיכה מבנית מינימאלית.

הכתר מגן על השן השברירית והרגישה לאחר טיפול שורש. המטרה העיקרית של כתרים היא לשמש תחליף לשיניים פגועות ולספק את התמיכה החיונית. הכתרים עשויים לרוב מסגסוגת מתכתית בשילוב חרסינה בצבע השן. הכתר ממלא תפקיד חשוב בהחזרת חוזקה הטבעי של השן ובשיפור יכולתה לעמוד בעומסים מבלי להישבר. הכתר הקבוע מעוצב בקפידה כדי לחדש ולהתאים לפה מבחינת נפח, צבע וגודל. שחזור השן המקורית נעשה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים באופן טבעי, מדויק ואסתטי.

טיפול שורש זה טיפול שמבצעים לליבה של השן. הטיפול נעשה באזור שאין אליו גישה ישירה ונוחה,
אין אפשרות להסתכל ישירות על אזור הטיפול. הטיפול הקונבנציולי מסתמך על צילום רנטגן שבעקבותיו עושים את ההתאמות. המיקרוסקופ נכנס ככלי עזר נוסף לטיפול לתת לנו, הרופאים, אפשרות לראות טוב יותר את אזור הטיפול.
זה בעצם מכשיר הגדלה עם תאורה ישירה המאפשר לרופא לראות טוב יותר לראות לעומקים שהעין לא מצליחה לראות באופן טבעי. לפי מחקרים השימוש במיקרוסקופ בטיפולי השורש מעלה את אחוזי
ההצלחה של הטיפול, במיוחד כשמדובר בשיניים טוחנות או בטיפולי שורש חוזרים. כמובן שהטיפול מתרחש על ידי מומחית לטיפולי שורש, כך אנחנו יודעים שעשינו את המיטבי עבור מטופלינו.
משתמשים במיקרוסקופ הכי הרבה בטיפולי שורש. כמו כן, משתמשים בו לתחומי כירורגיה ואבחון.

לפגישת יעוץ ללא תשלום נא להשאיר את הפרטים כאן
או צרו קשר בטלפון: 09-7601128
שירותים נוספים
בקרו אותנו
תודה, שיצרתם קשר

מרפאת קלמה קליניק קיבלה את פנייתך.
אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.
תודה
ד"ר פתחי נאסר
מרפאת שיניים קלמה קליניק
טלפון: 09-7601128
כתובת: ויצמן 24 כפר סבא

LogoCalmaClinicNew
דילוג לתוכן