טיפול מניעתי

דף הבית » טיפול מניעתי

טיפול מניעתי

"ניתן לשמור על שיניי המטופלים כך שלא תתפתח בהן עששת כלל."

לפי מחקרים בעולם כמו במדינות סקנדיביות, ניתן להביא את המטופלים ל- 0 התפתחות של עששת במיוחד בקרב ילדים. זה מצליח כשעושים מעקב בטווח זמנים המותאם למטופל. לרבות ביצוע בדיקה מדי חצי שנה לכל הפחות, ניקוי שיניים יסודי. כל תקופה מסוימת עושים צילום ביקורת לבירור האם ישנן התפתחויות בשיניים ובחניכיים.

במקרים שיש התפתחות עששת, בהתאם לגודל ולעומק העששת שהתפתחה, לעיים ניתן שלא לבצע טיפול, להמשיך לעקוב אחרי ההתפתחות, לשמור יותר טוב על ניקיון השיניים ולהגיע למצב שהעששת מפסיקה לגדול. לחילופין ניתן לבצע סתימה קטנה, שאורך החיים שלה ארוך יותר מזה של סתימה גדולה. לדוגמא אם אחרי 10 שנים, רואים בביקורות שקרה משהו בשן הזו, אז מתערבים בזמן ומטפלים בבעיה באופן מקומי ומינימלי תוך שמירה על חומר השן וכך אנו מאריכים את החיים של השן. חשוב לנו לקיים התערבות מוקדמת בשן ככל האפשר.


אנו ממליצים למטופלינו להיכנס לתוכנית טיפול מניעתי, במהלכה נעקוב אחר השיניים ונעשה את המיטב כדי לשמור עליהן לאורך השנים. אנחנו מצליחים ללמד את מטופלינו לשמר את מצב השיניים, כך שיישמרו כמו אחרי הטיפול הראשון שקיבל אצלנו.

בדרך כלל עושים ביקורת חודש אחרי טיפול, הביקורת הבאה תהיה אחרי חצי שנה. אם יש רמת סיכון גבוהה להתפתחות עששת, בעיות חניכיים או חריקת שיניים נציע ביקורת תכופה יותר.

למעשה כל מי שמגיע למרפאה כמטופל נכנס למערכת ומקבל את תשומת הלב שלנו לטובת הטיפול המניעתי.

כל מטופל מקבל הסבר על אופציות הטיפול שונות, שומע על היתרונות והחסרונות של כל אופציה וביחד עם ההמלצות שלנו בוחר באופציה שהכי מתאימה עבורו. חשוב לי שמטופל יבחר בטיפול ויחליט שזה הדבר הנכון עבורו. אחוזי ההצלחה שלנו בטיפולים הם מאוד גבוהים, היות והמטופל שותף להחלטה על האופציה שנבחרה. מניסיוני, כשהמטופל מוכן ויודע לקראת מה הוא נכנס, הסיכויים להצלחה גבוהים יותר. אם ישנו ספק אצל המטופל זה משפיע על תהליך ההחלמה ועל המערכת החיסונית.

ב- Calma Clinic, המטופל הוא שותף לתהליך ומקבל כלים והדרכה מאתנו לזהות "מנורות אדומות" וכיצד יש לפעול בהתאם. כמובן שאנו זמינים לעזור בכל דבר שצץ במהלך הדרך.

נוסיף ונדגיש שיש קשר בין תזונה להתפתחות העששת.
לא כולם מודעים לעובדה שלא כמות הסוכר מפתחת את העששת,
מה שמשפיע זה זמן שהיית הסוכר בפה.
התזונה בדגש על יכולת לעיסה משפיעות על בריאות מערכת העיכול ועל כל הגוף כולו.

לדוגמא אדם שמנשנש חטיף שוקולד בזמן העבודה במשך כמה שעות, הסיכוי שתתפתח אצלו עששת גבוה, מאשר אדם שאכל את אותו החטיף בבת אחת.

לפגישת יעוץ ללא תשלום נא להשאיר את הפרטים כאן
או צרו קשר בטלפון: 09-7601128
שירותים נוספים
בקרו אותנו
תודה, שיצרתם קשר

מרפאת קלמה קליניק קיבלה את פנייתך.
אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.
תודה
ד"ר פתחי נאסר
מרפאת שיניים קלמה קליניק
טלפון: 09-7601128
כתובת: ויצמן 24 כפר סבא

LogoCalmaClinicNew
דילוג לתוכן