השתלת שיניים

דף הבית » השתלת שיניים

השתלת שיניים חוללה מהפכה בתחום רפואת השיניים. היא נותנת פתרון חשוב מאוד עבור אנשים המתמודדים עם חוסר שיניים, או לאנשים שלא מרוצים משיניים תותבות. ראשית, בואו נבין מהו בעצם שתל דנטלי? שתלים, או שתלים דנטליים, הם רכיבים קטנים שעשויים מטיטניום. כל שתל מושתל בניתוח בעצם הלסת ומשמש כשורש שן מלאכותי במקום שן שנעקרה. השתל מספק בסיס יציב לשן חלופית המכונה כתר או כותרת שן. שתלים דנטליים נועדו להיראות, להרגיש ולתפקד ממש כמו שיניים טבעיות. לכן השתלת שיניים הפכה לבחירה פופולרית עבור אנשים שרוצים לשחזר את החיוך ואת יכולת הלעיסה שלהם.

כעת יתכן שתרצו לדעת יותר, מי צריך לעבור השתלת שיניים. ובכן, שתלים דנטליים מהווים פתרון טוב עבור אנשים שאיבדו שן אחת או יותר משן אחת עקב פציעה, ריקבון בשן שלא ניתן לתקן או בעיית חניכיים שגרמה לנשירה. השתלת שיניים נותנת פתרון מעולה שכן השתלים משפרים הן את המראה של הפה והן את בריאות הפה.

עם זאת, חשוב להדגיש שלא כולם מועמדים אידיאליים להשתלת שיניים. גורמים כגון צפיפות העצם, בריאות כללית והיגיינת הפה יכולים להשפיע על מידת ההתאמה. במקרים מסוימים, אנשים עם מצבים רפואיים וכאלה עם מבנה עצם לסת דק או דליל, לא יוכלו לעבור השתלת שיניים (לפחות אם לא יקבלו טיפול מקדים). לכן חשוב להתייעץ עם רופא שיניים בעל ניסיון בהשתלת שיניים, כדי לקבוע אם השתלה יכולה להיות אפשרות טובה עבורכם.

תוכן עניינים

השתלות שיניים

אנשים רבים שאיבדו שיניים רוצים שיניים חדשות שנראות טוב, טבעיות ונוחות.
חוסר שיניים יכול לפגוע ביכולת הלעיסה, בדיבור, במראה הפנים ובביטחון העצמי.

בעבר הפתרונות לאנשים אלה היו גשרים או תותבות שניתנות להסרה. בימינו, תחום השתלות השיניים מאוד מפותח כך ששתל יכול להוות פתרון מוצלח כמעט לכל אדם.

שתלים הם תחליף מלאכותי לשיניים, המשמשים כדי למלא את מקומה של שן חסרה. התהליך מסווג בתור טיפול בתחום  השיניים התותבות (תחליף מלאכותי), למרות שאפשר לסווג אותו גם כטיפול קוסמטי שתורם לאסתטיקה דנטלית.

הצורך בשתלים נוצר גם עקב קושי בלעיסה אצל אנשים מחוסרי שיניים, שהשתמשו בתותבות שלמות (אלה שמכניסים בכוס). התותבות זזות וגורמות לגירוי ופצעים בחניכיים שמעיבים על הלעיסה. במקרים אלה השימוש בשתל משפר את יציבות התותבת ואת הלעיסה.

אנשים שיש להם שיניים תותבות נשלפות, רוצים את הביטחון של שיניים קבועות. שתלים דנטליים עשו את זה לאפשרי. במהלך 40 השנים האחרונות, שתלי שיניים גדלו להיות יעילים ואמינים כתחליף לשיניים חסרות ואבטחת תותבות. זוהי טכניקה מוצלחת ביותר אשר שיפרה את איכות חייהם של אנשים רבים.

למרות שיש מספר חלופות לטיפול בשיניים חסרות, אף אחת מהן לא הוכחה כיעילה ועמידה באותה מידה כמו השתלים. במקרים רבים, שתלים הם הבחירה ההגיונית היחידה לשיקום של התפקוד המלא של השיניים והאזורים התומכים בהן.

שתלים דנטליים הזוכים לטיפוח וטיפול לפי ההמלצות ובזמן יכולים להחזיק מעמד כל החיים. ייתכן שיהיה צורך להחליף את הכתר המודבק לקצה החשוף של השתל מסיבות אסתטיות, אבל השתל הופך לחלק מגוף המטופל.

השתלת שיניים

ייעוץ ותכנון הטיפול בשתלים דנטליים

כדי לקבוע אם השתלים מתאימים לכם, נדרש ייעוץ של אחד מהבאים: רופא שיניים, מנתח פה ולסת, או מומחה לשיקום הפה. במהלך פגישת הייעוץ, הרופא יערוך בדיקה מקיפה של השיניים והחניכיים. דבר זה עשוי לכלול שילוב של צילום רנטגן וסריקות סי.טי כדי להבטיח שמבנה העצם מתאים לביצוע ההשתלה ולקבוע את המיקום המדויק של השתל.
על פי מצב רקמות הפה, היגיינת הפה, הרגלים אישיים והמחויבות של המטופל למלא אחר הוראות טיפול ההמשך, תתקבל המלצה לתוכנית הטיפול המתאימה ביותר. בימינו ישנו מגוון שתלים גדול שיכול להתאים למטופלים שבעבר לא היו מתאימים לשתלים.
יתכן שתוכנית הטיפול שלך תכלול השתלה מיידית ושיקום בפרק זמן קצר יחסית או שתדרוש הליכים נפרדים להחדרת שתל, שלאחריה תתרחש החלמה ולאחר מכן יתבצע הליך השיקום עצמו.

על פי המצב הנתון, רופא השיניים יעריך את אורך הטיפול, מספר הפגישות שידרשו ולמה לצפות אחרי כל שלב.

שתלים דנטליים, החלמה ושיקום

ההחלמה מהליך ההשתלה תלויה במספר גורמים, ביניהם ההליכים השונים הנדרשים להשלמת הטיפול. עם זאת, ככלל, לאחר שהשתל הונח במקומו, ההקפדה על הרגלים נאותים של היגיינת פה נדרשת כדי להבטיח חיבור עצם –שתל. הגורם העיקרי לכישלון ההשתלה הוא אי-הקפדה על הרגלי היגיינה כמו שימוש בחוט דנטלי וצחצוח שיניים, מפני שאם השתל והאזור שמקיף אותו לא מנוקים בצורה נאותה – עשויה להתפתח דלקת. עישון גם הוא נמנה על הגורמים שתורמים לאחוזי כישלון גבוהים, ויש להימנע ממנו לאחר סיום הליך ההשתלה.
בגלל שתהליך ההחלמה עשוי להימשך עד לשנה במקרים מסוימים, חשוב מאוד לקבוע פגישות מעקב אצל רופא השיניים כדי לפקח על ההתקדמות. נוסף על כך, גם אחרי שהונחו הכתר, הגשר או השן התותבת, נדרשים ביקורים קבועים אצל רופא השיניים או השיננית, למטרות מעקב וניקוי שיניים שיבטיחו את ההצלחה ארוכת הטווח של הטיפול שלך.

מטופל השומר על הגיינה וביקורת בזמן ולפי ההנחות, יהנה מהצלחה של מעל 90% בשתלים. לא לשכוח שסיגריות הן מחוץ לתחום.

יתרון נוסף הוא שבשתלים דנטליים לא מתפתחים חורים. יחד עם זאת, תחזוקה לא נאותה של היגיינת הפה עלולה לגרום להתפתחות של דלקת חניכיים סביב שתלים

אנו מזמינים אותך לפגישת יעוץ במרפאה, כדי לשמוע על התהליך והשירות הייחודים שלנו. בפגישה נשוחח על אלטרנטיבות של התהליך עצמו, מה יתאים ויהיה הנכון ביותר עבורך. נספר על האחריות הניתנת על השתלים, תנאי תשלום נוחים ומעל 30 שנות ניסיון עם אלפי מטופלים מרוצים.

השתלת שיניים מחיר

השתלת שיניים מחיר

רוצים לדעת מה משפיע על מחיר השתל הדנטלי? בואו נראה כמה דברים לגבי השתלת שיניים מחיר. עלות השתלת שיניים נמצאת בטווח די רחב, בהתאם למספר גורמים. למשל, המחיר תלוי בראש ובראשונה במספר השתלים הדרושים. יש משמעות לסוג השתל בו נעשה שימוש ואפילו לסוג מרפאת השיניים ולמומחיותו של הרופא אליו תרצו לפנות. העלות מושפעת גם מכל הליך נוסף הנדרש לפני השתלת השיניים, כגון השתלת עצם או הרמת סינוס. בקיצור, השתלה היא ללא ספק השקעה בבריאות הפה, והמחיר משקף את החומרים האיכותיים והמומחיות הנדרשת להליך.

יש אנשים ששואלים האם זה משתלם כלכלית. צריך לומר כי טיפול השתלת שיניים עשוי להיראות יקר יחסית אבל זה לא הכל. הוא נחשב לפתרון שיכול לא רק להיות אסתטי ונוח אלא אפילו משתלם כלכלית בטווח הארוך. שלא כמו שיניים תותבות או גשרים, השתלת שיניים מהווה פתרון של קבע, שיכול להחזיק מעמד לכל החיים אם מקפידים על טיפול נכון. משמעות הדבר היא שהמטופלים אינם צריכים לדאוג לגבי העלויות השוטפות של תחזוקה או תיקונים ותחלופה. בנוסף, שתלים דנטליים מספקים מענה לבעיות משמעותיות. בזכות ההשתלה אנשים יכולים לחזור לאכול, לדבר ולחייך בביטחון מלא. לכן הם מרגישים שיפור משמעותי באיכות חייהם.

שתלים דנטליים אינם שיפור קוסמטי בלבד. הם גם תורמים לבריאות הפה. הם עוזרים לשמור על צפיפות העצם בלסת וגם מסייעים למנוע תזוזה של השיניים שמסביב. כלומר השתלה מפחיתה את הסיכון לבעיות שיניים נוספות בהמשך.

מחיר השתלת שיניים

יש עוד כמה דברים שכדאי לומר לגבי מחיר השתלת שיניים. למשל הקשר בין המחיר לרמתו המקצועית של הרופא. עלות השתלת שיניים יכולה להיות מושפעת באופן משמעותי מהמומחיות והרמה המקצועית של הרופא המבצע את ההליך. מנתחי פה מנוסים מאוד עשויים לתמחר את השירות בהתאם לכך. המחיר מעיד על הניסיון, ההכשרה ואיכות הטיפול. עם זאת, צריך לזכור את הערך של הניסיון בהצלחת הליך השתלת השיניים. סביר יותר שאיש מקצוע מיומן יספק אבחנות מדויקות, יתכנן טיפול יעיל ויבטיח שיעור הצלחה גבוה יותר.

 

הקשר בין מחיר לסוגי השתלים הוא גורם נוסף המשפיע על עלויות השתלת השיניים. הליכי השתלה מהסוג הוותיק יותר נחשבת לזולה יותר משיטות חדישות שמציעות השתלה בהליך מהיר. למשל טכניקה כגון  "השתלה ביום אחד" או "אול און פור" מאפשרות השתלה יותר מהירה אך מחיר ההליך גבוה יותר. יש לציין כי הבחירה בין שיטות וותיקות לבין החדשות צריכה להתבסס לא רק על עלויות אלא גם עם התייעצות עם הרופא. בסופו של דבר, סוג השתל וההליך שתבחרו ישפיעו על המחיר וגם על שביעות רצונכם מהתוצאה.

תהליך השתלת שיניים

נמשיך עם כמה דברים אודות תהליך השתלת שיניים. התהליך כולל מספר שלבים. ראשית, רופא השיניים יערוך בדיקה יסודית לצורך הערכה של בריאות הפה. מבצעים צילומים כדי לקבוע את סוג השתל וצורת ההשתלה שיתאימו. אם צפיפות העצם אינה מספקת, ייתכן שיהיה צורך בהשתלת עצם כדי לספק תמיכה נאותה לשתל.

השלב הבא הוא השלב הכירורגי. במהלך שלב זה הרופא מבצע חתך קטן שנעשה ברקמת החניכיים. כעת מכניסים את שתל הטיטניום לתוך עצם הלסת. השתל ישמש לאחר מכן כשורש השן המלאכותית. לאחר מכן נדרשת תקופת החלמה של מספר חודשים. בתקופה זאת השתל צריך להתמזג עם העצם שמסביב, תהליך המכונה אוסאואינטגרציה. לבסוף, מוסיפים מעל השתל את הכתר שהוא תחליף השן, שדומה לשן טבעית. כתר זה נועד להתאים לצבע ולצורה של השיניים הטבעיות. תהליך השתלת השיניים כולו עשוי להימשך מספר חודשים, אך בסופו של דבר הוא מספק תחליף לשן החסרה.

השתלת שיניים זמן החלמה

השתלת שיניים זמן החלמה

לגבי השתלת שיניים זמן החלמה, זה משתנה מאדם לאדם. רוב האנשים יכולים לצפות למידה מסוימת של אי נוחות ונפיחות בימים שלאחר ההליך. לרוב נעזרים בתרופות לשיכוך כאבים או רטיות קרות להורדת נפיחות. הרופא יסביר מה מותר לאכול ולשתות, איך לשמור על היגיינת הפה כדי למנוע סיבוכים וכן הלאה. באופן כללי, זה עשוי לקחת כמה ימים כדי להתאושש מהשלב הניתוחי.

בדרך כלל אפשר לחזור לפעילות רגילה בהדרגה. חשוב  להימנע מפעילות גופנית מאומצת ולהקפיד על תזונה רכה במהלך תקופת הריפוי הראשונית. רופא השיניים נותן המלצות נוספות לפי הצורך, בפגישות המעקב ויוודא שהשתל משתלב כראוי בפה ושההחלמה מתנהלת היטב.

השתלת שיניים לפני ואחרי

מעניין לומר כמה דברים לגבי השתלת שיניים לפני ואחרי. ראשית, השינוי האסתטי שמתקבל באמצעות שתלים דנטליים הוא לעתים קרובות לא פחות ממדהים. לפני ההליך, אנשים עם שיניים חסרות עלולים לחוות מגוון בעיות אסתטיות, חללים בין השיניים שנראים לא טוב בחיוך שלהם, שינויים שקורים במבנה הפנים עקב ספיגת עצם שגורם למראה שקוע. לאחר ההשתלה ולאחר הוספת הכתר, מראה חיוכו של המטופל משתפר משמעותית. השן התותבת החדשה מתוכננת להתאים לצבע, לצורה ולגודל של השיניים הטבעיות שמסביב. התוצאה היא מראה צעיר ואטרקטיבי יותר, וזה ניכר מאוד בביטחון העצמי ושביעות הרצון.

יש גם מה לומר על יכולת הלעיסה והתחושה בפה. לפני השתלת שיניים, אנשים עם שיניים חסרות מתמודדים עם קושי בלעיסת מזון. שיניים חסרות עלולות להוביל לקושי ללעוס באופן שמפריע לאכול מאכלים מגוונים.  לאחר ההשתלה המטופלים בדרך כלל חווים שיפור מדהים ביכולת הלעיסה. השתלים מספקים בסיס יציב לשיניים החלופיות, ומאפשרים לעיסה טבעית באופן מובהק. זה משפר את ההנאה מארוחות ואוכל טוב, עוזר לעיכול תקין ולבריאות הפה ובריאות כללית. בנוסף מטופלים מספרים על "תחושת פה" טבעית יותר משום שהשתלים והכתרים מחקים היטב את התחושה של שיניים טבעיות.

השתלת שיניים לסת תחתונה

אם המטרה של היא השתלת שיניים לסת תחתונה יש כמה דברים שכדאי לדעת. בגדול, ההליך דומה להשתלת שיניים בלסת העליונה. עם זאת, ישנם כמה הבדלים ראויים לציון. לסת תחתונה היא בדרך כלל בעלת מבנה עצם צפוף יותר. כלומר, נוח מאוד למקם בה שתלים דנטליים. התהליך כולל השתלה כירורגית של שתלי טיטניום בעצם הלסת התחתונה, כבסיס לשיניים מלאכותיות. לאחר מכן מאפשרים לעצם הלסת להחלים והשתלים מתמזגים עם העצם כך שנוצר בסיס חזק לשיניים החלופיות.

כדאי לדעת שכוחות הלעיסה בדרך כלל גבוהים יותר בלסת התחתונה, אך שתלים דנטליים יכולים לעמוד בלחצים אלה ביציבות ובעמידות. שתלים דנטליים בלסת התחתונה הם דרך מצוינת עבור אנשים שרוצים להחזיר את יכולת הלעיסה המלאה ומראה שיניים טבעי. יתר על כן, שתלים דנטליים בלסת התחתונה יכולים גם לסייע במניעת אובדן עצם ולשמור על שלמות מבנה עצם הלסת.

שאלות נפוצות:

הטיפול עצמו מבוצע תחת הרדמה מקומית ואינו מורגש. כל מטופל מקבל את התרופות המתאימות במהלך הטיפול ולאחריו. ניתן גם לבצע השתלת שיניים תחת גז צחוק, בהרדמה חלקית או מלאה.
לאחר התפוגגות ההרדמה ייתכן כאב, אפשר להקל על הכאב בעזרת התרופות המומלצות.

רוב המקרים של תותבות הנתמכות על ידי שתלים נמשכים בין שלושה לארבעה ימים. במצבים אחרים, התהליך המלא עשוי להימשך בין 4 ל-8 חודשים בהתאם למיקום של השתלים וסוג השחזור הרצוי לך.

הדבר עשוי להשתנות בהתאם למקרה האישי שלך. ייתכן שתהיה ללא השיניים שלך מספר ימים. אנחנו נוודא שבינתיים תהיה לך הרגשה נוחה וטבעית, ברוב המקרים נוכל לשלב שיניים זמניות.

מטופלי שתלים יכולים להיות בתחילת נעוריהם או אנשים מבוגרים בשנות השבעים והשמונים לחייהם. בריאות טובה וכמות מספקת של עצם הם הפקטורים הקריטיים ביותר כשבודקים מועמדים להשתלות.

אחרי שהטיפול הושלם והשחזורים הסופיים במקומם, הם יעניקו תחושה טבעית ויתפקדו כמעט כמו השיניים הטבעיות שלך.

מה שנדרש הוא טיפול היגיינה שגרתי וביקורים לניקוי מקצועי. חשוב לדעת שכל 3 עד 6 חודשים יש לעבור טיפול היגיינה וביקורת תקופתית במרפאה.

בדרך כלל אני ממליץ למטופל להמתין מספר חודשים ולראות האם הוא מרגיש שזה ממש חסר לו, האם הוא מתקשה ללעוס, האם יש לו בעיות אסתטיקה וכו'.

לצערי, טיפולים רבים והמלצות מסוג זה מגיעות כיוון שזה מה שלמדנו להשלים, שיניים חסרות! אבל הדגש צריך להיות לאתר את הצורך של המטופל – האם יש לו צורך באותו שתל? ומה אם נשאיר את המקום ללא שן? לעתים קרובות לא קורה כלום והמטופל שמח וטוב לב, אבל חשוב להיות בביקורת ובמעקב כיוון שעלולה להיות תזוזה של השיניים וזאת תופעה שחשוב למנוע.

מרגע ההשתלה ואילך חשוב מאוד לאמץ דפוסי היגיינה נכונים (לא להסתפק בצחצוח רגיל) וביקורות אצל רופא השיניים לפי ההנחיות. רוב הבעיות שמתגלות מבעוד מועד ניתנות לפתרון. תחזוקה נכונה בהחלט מספקת תנאים לקיום השתל למשך שנים רבות.

ישנם מטופלים שכמות העצם שלהם היא מספיק טובה ואין צורך להוסיף עצם ממקור חיצוני. אולם בלסת העליונה למשל, בהרבה מקרים (בגלל נוכחות הסינוסים) יש מעט מאוד עצם ואז אנו נאלצים להוסיף עצם ולבצע הרמת סינוס. בעבר היה מדובר בטכנולוגיה מורכבת ומסובכת, ואילו כיום אנו מבצעים זאת בטכניקות זעיר-פולשניות בהן אפילו לא משתמשים בתפרים, וכמעט ללא דימום.

לעתים קרובות ניתן אפילו לבצע את השתלים בזוויות מסוימות או להשתמש בשתלים צרים ורחבים מבלי להזדקק לפרוצדורה של הרמת הסינוס.

לפני ואחרי
לפגישת יעוץ ללא תשלום נא להשאיר את הפרטים כאן
או צרו קשר בטלפון: 09-7601128
שירותים נוספים
בקרו אותנו
תודה, שיצרתם קשר

מרפאת קלמה קליניק קיבלה את פנייתך.
אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.
תודה
ד"ר פתחי נאסר
מרפאת שיניים קלמה קליניק
טלפון: 09-7601128
כתובת: ויצמן 24 כפר סבא

LogoCalmaClinicNew
דילוג לתוכן