דחיסת מזון בין השיניים

דחיסת מזון - מטופלת במרפאת שיניים בניקוי שיניים

מי מאיתנו לא נקלע למצב שבו הוא מחפש קיסם, אחרי ארוחה בשרית בעיקר ואז מה שנשאר (אם אין קיסם) לבצע תנועות עם הלשון המלוות בציוצים ומציצות מביכות. זה מה שנקרא דחיסת מזון: מבנה וסידור השינים בלסתות באופן טבעי הוא כזה שבין השיניים יש נקודות מגע ובטוחנות משטחי מגע שתפקידם למנוע את דחיסת המזון בין השיניים. 

 

הסיבות לדחיסת מזון

במשך השנים עקב טיפולי שיניים, שחזורים שונים כתרים וכד' (שנעשו ללא הקפדה יתרה ומבלי לשמור על המבנה הנקודתי החשוב – המגעים בין השיניים) וגם עקב תזוזת שיניים טבעית – לפעמים עקב חוסר של שן שנעקרה, מאבדים נקודת מגע.

התופעה של דחיסת מזון יכולה להפוך לחלק מן השגרה שלנו. לפעמים השחזורים) סתימות (הם כל כך נרחבים שקשה לרופא לשקם ולשחזר את נקודות המגע.

 

מדוע חשוב לטפל בדחיסת מזון ולא להשלים איתה 

ראשית כדאי לדעת שניתן לטפל במצבים אלה ולא חייבים לחיות אתם. שנית, חשוב לטפל במצבים אלה, שכן חוסר טיפול במצב של דחיסת מזון יגרום דלקת חניכיים באותו אזור עם כאבים עמומים נמשכים ובלתי נסבלים, שעלולים לגרום לכאבי ראש ומיגרנות.

הטיפול בדחיסת מזון: אחרי האבחנה של המיקום והסיבות לדחיסת מזון ידאג הרופא המטפל לשחזר מחדש את נקודות המגע בין השיניים על מנת למנוע את דחיסת המזון, השחזור יכול להיות באמצעות ביצוע סתימה או באמצעות שיחזור On-lay (יציקה מחרסינה) או באמצעות כתר חרסינה.

שתפו עם חבר
בקרו אותנו
פוסטים אחרונים
פוסטים אחרונים
דילוג לתוכן