אסתטיקה דנטלית

דף הבית » אסתטיקה דנטלית

 המונח אסתטיקה דנטלית כולל מגוון טיפולים, טכניקות ושיטות שמטרתן לשפר את מראה השיניים הקדמיות. בנוסף, ללטש את קווי המתאר של החיוך ולשפר את בריאות הפה הכללית. תחום זה  מתפתח במהירות ומשלב טכנולוגיות חדשניות להתאמת טיפולים למטופלים ספציפיים. במסגרתו ניתן מענה לצרכים הספציפיים ולבעיות שונות בפה ובשיניים. בין היתר כולל תחום זה פעולות כגון הלבנת שיניים, יישור שינים שקוף וציפוי שיניים. במאמר שלפניכם נכיר את הטכניקות השונות שהופכות את החיוך למושלם.  

תוכן עניינים

חיוך יפה ושיניים לבנות נחשבים למרכיבים חשובים באסתטיקה הכללית ותורמים למראה צעיר ובריא. ההתקדמות הטכנולוגית בתחום הדנטלי משקפת את המגמה של שיפור מראה השיניים. שיניים יפות הן לא רק עניין אסתטי אלא גם בריאותי. לפני כל פעולה בתחום נעשות בדיקות יסודיות בטכנולוגיה ייחודית ועל-ידי מומחים. מטרת הבדיקות היא לשפר את בריאות הפה והשיניים ולוודא שלא ייגרם נזק. רפואת השיניים המודרנית עושה שימוש במגוון חומרים וטכנולוגיות התורמים לשיפור מראה הפה והשיניים.

טיפול שיניים מקצועי המטפל באסתטיקת הפה מתאים למגוון רחב של בעיות. שינוי צבע השיניים, יישורן, סגירת מרווחים, ציפוי והשלמת חוסרים בשן ועוד בעיות אסתטיות ובריאותיות. אבחון נכון ומדויק הוא היבט נוסף וחשוב בטיפול השיניים המודרני. רופאי שיניים מומחים משתמשים בכישוריהם ובכלי אבחון מתקדמים כדי לזהות את הבעיות. לאחר אבחון מדויק ניתן לגבש תוכניות טיפול המותאמות באופן אישי למטופל. גישה זו מאפשרת התערבויות ממוקדות שיכולות לשפר באופן משמעותי את מראה השיניים.

אסתטיקה דנטלית

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים משפיעה על האסתטיקה של הפנים ומעניקה להן מראה צעיר וזוהר. הלבנת שיניים היא פתרון פופולארי ביותר לבעיה של שיניים מוכתמות, צהובות או עכורות. תזונה, עישון, שימוש בתרופות, חבלות והזדקנות הם לרוב הגורמים לשינוי הצבע בשיניים. בתהליך הלבנת שיניים בעצם מחזירים לשיניים את צבען הטבעי. שיניים לבנות תורמות לחיוך זוהר ולמראה יפה ואסתטי. קיימות שיטות שונות להלבנה, ביניהן ערכות לשימוש עצמי או טיפול מקצועי במרפאה עם חומרים חזקים יותר.

שימוש בחומרים חזקים יותר ובטכנולוגיות מתקדמות מאפשרים תוצאות מהירות ומשמעותיות יותר. טיפול שיניים מקצועי מבטיח את יעילות תהליך ההלבנה ואת בריאות הפה הכללית של המטופל. רופאי שיניים מעריכים את מצב השיניים ומתאימים להן טיפולי הלבנה ספציפיים. תוכנית הטיפולים לוקחת בחשבון בעיות כלשהן או נזקים פוטנציאליים. כדי להגיע לתוצאות אופטימאליות מומלץ לבחור במרפאת שיניים מנוסה ובעלת מוניטין בתחום האסתטיקה הדנטלית. מרפאה כזו יכולה להעניק למטופל את מלוא הביטחון באיכות ובמקצועיות הטיפול.

מרפאה מקצועית מעמידה בראש סדר העדיפויות שלה את שביעות רצון המטופלים. שמירה על בטיחותם  והשגת תוצאות מרשימות של שיניים בעלות מראה טבעי ובריא. חשוב לציין כי הלבנת שיניים היא הליך קוסמטי נפוץ אבל אינו מתאים לכל אחד. רופאי שיניים מתאימים את הטיפול למטופל על בסיס בריאות הפה שלו ונסיבות ספציפיות. ההליך נמשך כשעה ומזורז בעזרת אלומת אור הבוקעת ממנורת לד מתקדמת וחדשנית. תהליך ההלבנה בשיטה זו מניב תוצאה יפה וקורנת.

ציפוי שיניים

ציפוי שיניים

ציפוי שיניים הוא הליך בו מודבק על פני השטח של השן ציפוי חרסינה. הציפוי מאפשר לשן לקבל מראה לבן ואחיד. לתוצאה המתקבלת אין קשר לצבע הטבעי של השן. ציפוי שיניים הוא למעשה יריעה דקה העשויה מחרסינה או מחומר מורכב כלשהו. המטרה היא להסתיר פגמים דנטאליים שונים בחזית השן ולספק מראה ומרקם של שיניים טבעיות. ציפוי השיניים מותאם ומודבק לשן כדי לשנות את המבנה שלה או את צבעה ומותאם לכל מטופל.

ציפוי שיניים תורם ליצירת חיוך מושלם עם שיניים לבנות וחזקות. בתחום ציפויי החרסינה לשיניים קיימות אפשרויות טיפול שונות. ביניהן ציפוי לשן ספציפית, לדוגמא במקרה ששן נשברה והיא הפכה לשחורה. ציפוי של מספר שיניים, ציפוי חלקי או ציפוי מלא של החלק הקדמי. לעיתים נעשית השלמה של שן עם שבירות בקצה או שחיקה. ציפוי שיניים נעשה גם כדי להעלים כתמים ופגמי צבע. בסופו של דבר התהליך מושפע מצרכי המטופל ומאפשרויות התקציב שלו.

קיימים סוגים שונים של ציפויים דנטליים, כל אחד מהם נבדל בסוג הציפוי המוצע. הידוע והפופולארי ביותר הוא ציפוי חרסינה הידוע בפשטות היישום שלו. מדובר בחרסינה רגילה הדומה לחומר המשמש לכתרים. חתיכות חרסינה דקות בעובי של כ-0.5 מודבקות על השיניים לאחר שיוף עדין של האמייל. תהליך זה מגן על השיניים מפני ריקבון ומסתיר כתמים ופגמים. טכניקה זו נקראת גם ציפוי שיניים למינציה. ציפויי חרסינה היא אחת מהאפשרויות הנפוצות והמועדפות כיום בישראל.

גשר שקוף

גשר שקוף

גשר שקוף מיועד ליישור שיניים והוא עוד אחד מטכניקות האסתטיקה הדנטלית. מדובר ביישור שיניים באמצעות שימוש בסמכים שקופים נשלפים ללא צורך בהתקנת הגשר המסורתי.  התהליך כולל רצף של סמכים שנוצרו באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית והדמיית מחשב. במהלך הטיפול המטופל יכול לאכול ולשתות על ידי הסרת הפלטה וחיבורה שוב מחדש. בגישה זו, הפגישות במרפאה לביקורת נקבעות בערך כל חודשיים. לפני תחילת הטיפול מתבצעת סריקה דיגיטלית של מבנה השן המדמה את הלסת והשיניים.

התמונה היוצאת מהסריקה היא תלת-ממדית  והיא משמשת ככלי עזר חזותי ברור לאורתודנט ולמטופל. בעזרתה ניתן להבין טוב יותר לאילו שיניים נדרש יישור ואיך הן תיראנה בסוף התהליך. את הסריקה הדיגיטלית מעבירים למעבדה ייעודית. המעבדה אחראית על עיצוב הסמכים השקופים והתאמתם במדויק למטופל. לאחר אישור תוכנית הטיפולים המטופל מקבל פלטות שקופות. תדירות החלפתן היא לרוב אחת לשבוע או שבועיים, בהתאם לקצב הטיפול והנחיית האורתודנט. כל סד הוא קטן מעט מגודל השיניים.

היתרון הבולט ביותר של גשר שקף ליישור שיניים הוא כמובן המראה האסתטי שלו. מראה נקי נטול סוגרים גלויים. אולם זהו אינו היתרון היחידי. יתרון משמעותי נוסף הוא היכולת לאכול מה שרוצים, כולל מזונות דביקים ולעיסת מסטיק. בעת האכילה מורידים את הגשר ומונעים ממזון להיתקע בו, בניגוד לגשר מסורתי עם סוגרים. כמו-כן, קלות ההסרה של הגשר מאפשרת צחצוח שיניים מדויק והסרה יעילה של שאריות מזון. הרכבת ושליפת הגשר הן נוחות ויעילות.

מטופלים ממליצים

דילוג לתוכן