אודותינו

דף הבית » אודות
ד״ר פתחי נאסר

אנשים אומרים
שיש לי רוגע ושקט מדבקים.
חשוב לי להסביר לכל מטופל על
הטיפול ולתת לו תחושת בטחון.

ד"ר פתחי נאסר - מנהל רפואי

בוגר אוניברסיטת גיסין, גרמניה. למרות הגיל הצעיר מביא אתו מעל 10 שנות ניסיון בארץ ובחו"ל. עיקר עיסוקו בתחום השיקום על גבי שתלים, אסתטיקה דנטלית ואסתטיקת הפנים.

"אני מביא תפיסת טיפול רגישה. חשוב לי להעניק הקשבה, להסביר כל דבר, ללוות יד ביד כך שאפשר לסמוך ולדעת שנמצאים בידיים טובות. יש לי את הזכות ליצור חוויה מתקנת למטופלים שלנו.

סיימתי את לימודי רפואת השיניים בגיל 24, כך שכבר מעל עשר שנים (!) אני עוסק ברפואת שיניים מתקדמת בגרמניה ובישראל.
כך קרה שלמרות גילי הצעיר אני מביא איתי ותק וניסיון מקצועי של עשור, זה בהחלט הישג שאני גאה בו.
קל לי לקרוא אנשים, אני מסתדר עם כולם, אנשים אומרים שיש לי רוגע ושקט מדבקים.
יצא לי לשמוע שהרוגע הזה מדבק, זה ממש משמח.
כשמטופל יושב על הכסא בחדר הטיפולים, הוא מקבל מלוא תשומת הלב שלי.

אני לא מדבר הרבה בחיים האישיים שלי, בעבודה אני מוצא את עצמי מדבר המון,
חשוב לי להסביר לכל מטופל על אופי הטיפול ולתת תחושת בטחון.

חשוב לי להעניק הקשבה, להסביר כל דבר, ללוות יד ביד כך שאפשר לסמוך ולדעת שנמצאים בידיים טובות. יש לי את הזכות ליצור חוויה מתקנת למטופלים שלנו.

בוגר מגמת מדעים, התיכון הישראלי למדעים ואומנויות בירושלים IASA – למי שלא מכיר זהו התיכון למצוינות, עבורי מסמן את אבן הדרך הראשונה להכיר ביכולות שלי.
החלטתי ללמוד לימודי רפואת שיניים בגרמניה, לפגוש עולמות חדשים, להנות מאיכות הלימודים הגבוהה ואורח החיים המתקדם, סיימתי את הלימודים בהצלחה רבה.
במהלך הלימודים בגרמניה עבדתי במיון של מחלקה לרפואת שיניים ואחרי קבלת התואר במרפאת מומחים לכירורגיית הלסת. נחשפתי למקרי טיפול מגוונים ולמטופלים שונים, ביניהם אלו הסובלים מחרדה דנטלית.
לאחר חזרתי לארץ עבדרתי כרופא במרפאה פרטית במשך כתשע שנים.

"אנו נחשוב פעמיים לפני כל שיוף בחומר השן, אפילו הקטן ביותר,
היות ולגוף אין אפשרות לשחזר את חומר השן שאיננו." 
אנחנו מאוד שמרניים לגבי ההחלטה האם לטפל או לא, מתוך המחשבה שאנו רוצים לשמר את חומר שן הבריא או להציע אלטרנטיבות היכולות לתת מענה טוב לצורך של המטופל.
במקרה שלמטופל מפריעה אסתטיקה של השיניים, שיניים צפופות או רווחים, יש לנו כמה כיוונים שנוכל להציע. לפני שנציע כתרים, שזו האופציה הכי קיצונית לשיניים, נציע ציפוי שיניים עם השחזה מינימלית של השיניים, אם נהיה עוד יותר שמרנים נראה האם יש מקום לאפשרות של הלבנה או יישור שיניים עם קשתיות שקופות. יישור שיניים זה טיפול ארוך יותר, אך הוא מאפשר להגיע לתוצאה מצוינת מבלי לפגוע בחומר שן. אנו נחשוב פעמיים לפני כל שיוף בחומר שן, אפילו קטן, היות ולגוף אין אפשרות לשחזר את חומר השן שאיננו. כל חומר זר שנכנס לפה עשוי לעורר נקודת חולשה מבחינת הסיכוי להתפתחות עששת או נקודת איסוף לחיידקים. נמצה את כל האפשרויות כדי להמנע מעקירת שן.
אני זוכר הרצאה בתקופת הלימודים שלי בגרמניה, בה הפרופסור הסביר שמכשירי הקידוח המודרניים של היום, לוקח להם שניות "לכסח" שן, שן שלקח לגוף שנים לבנות ולהצמיח.
חשוב לנו להציג בפני המטופלים את האפשרויות העומדות בפניהם. יהיו כאלו שיעדיפו ציפוי שיניים מכיוון שלא רואים את עצמם עוברים תהליך יישור שיניים העשוי להמשך כשנה וחצי. מבחינתנו זו בחירה מובנת לגמרי.
גם בתחום הציפויים ישנם ציפויים המצריכים השחזה יותר מאסיבית וישנם ציפויים המסתפקים בהשחזה מינימלית. הכל תמיד מבוצע לפי הפילוסופיה הקשובה שלנו, כך שכל טיפול יעשה בהשחזה מינימלית, כדי למזער את הפגיעה בחומר השן ועדיין להגיע לתוצאות טובות.
בסופו של יום, המטופל שוכב בכיסא הטיפולים ולא תמיד מודע למה שקורה אצלו בפה. הוא לא ידע שהרופא השקיע מחשבה איך כדאי לשמר את השן. אצלנו זו שגרה המתרחשת בטיפולים.

הצוות שלנו

0
מטופלים מחייכים
0
המלצות
0
שנות ניסיון
0
אנשי צוות
דר שני פורת

ד"ר שני פורת - מומחית לשיקום הפה

בוגרת רפואת שיניים בהדסה ירושלים, שם סיימה התמחות בשיקום הפה. ד"ר פורת-אפרתי עוסקת ברפואת שיניים משקמת ומשמרת, והדריכה סטודנטים לרפואת שיניים בקורס לשיקום הפה. לדברי ד"ר פורת-אפרתי, "מה שמשך אותי דווקא לתחום השיקום היה הנגיעה הרבה שיש לתחום זה לאומנות וליצירתיות בעבודה, דבר המכניס עניין ואתגר לכל טיפול וטיפול".
ד"ר אריה רביב

ד"ר אריה רביב - רופא שיניים

בוגר אוניברסיטת תל אביב ובוגר ביה"ס לרפואה פאדובה איטליה. ד"ר רביב עבר השתלמויות רבות בתחום ההשתלות בארץ ובחול (UCLA), הוא חבר קבוע באגודת רופאי שיניים האירופאית להשתלות וניהל את מרפאת "רביב" ברוח השמרנות וההקפדה על הפרטים הקטנים.
ד״ר רונית מאור

ד״ר רונית מאור - מומחית לטיפולי שורש

סיימה את מסלול ההתמחות באנדודונטיה (טיפולי שורש) בהדסה עין כרם בשנת 2005. מטפלת במבוגרים ובילדים, מבצעת טיפולי שורש, חידוש טיפולי שורש, כירורגיה אפיקלית (אפיסקטומי) והלבנה תוך כותרתית.
ד"ר מאיר דביקו

ד"ר מאיר דביקו - מומחה לכירורגיית הפה והלסת

בוגר הפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית. מומחה בכירורגיית פנים ולסתות, בוגר ההתמחות בבית החולים שיבא תל השומר. משמש כרופא בכיר במחלקה לכירורגית פנים ולסתות בבית החולים מאיר, כפר סבא.
רינה קלינה

רינה קלינה - שיננית מוסמכת

בוגרת אוניברסיטת תל אביב. עבדה במרפאת שיניים רביב מזה 35 שנה. במקביל, עוסקת רינה בהדרכה קהילתית בהיגיינת הפה לילדים ולמבוגרים.
רוזה חיימוב

רוזה חיימוב - שיננית מוסמכת

בוגרת במכללת מדעי הבריאות וההתנהגות. עם נסיון של מעל 10 שנים. הדריכה סטודנטיות לשינניות במכללת מדעי הבריאות וההתנהגות.
דילוג לתוכן